Towarzyski mecz LV - Rott Weiss Berlin
No to rzeczywiście sensacja... gracze Amatorskiej Ligi Kręglarskiej VECTOR pokonali w towarzyskim czwórmeczu kręglarzy niemieckiego ROT WEISS!!! I byłaby to kosmiczna sensacja, gdyby przeciwnikiem był legendarny Rot Weiss Zerbst, ale niemniej jednak nasi zawodnicy mogą być zadowoleni, bo w międzynarodowym debiucie wygrali z Rot Weiss Berlin i kilku z nich pobiło nawet życiowe rekordy!

Czwórmecz miedzy zespołami Liga Vector I i II oraz KSC Rot Weiss Berlin I i II ropoczął się bardzo uroczyście od powitania gości z Niemiec oraz wspólnego wmaszerowania obu ekip na tory kręgielni Vector. Po wymianie upominków zaczeliśmy mecz, który był miłym wydarzeniem towarzyskim i de facto debiutem ligi Vector w meczu międzynarodowym! ten debiut wypadł dość okazale, bo zespół Liga Vector II wygrał cały turniej gromadząc 26 punktów i 3334 kręgle. Tym samym LV II pokonała dośc wyraźnie drugich w meczu zawodników Rot Weiss I (19 punktów i 3204 kręgle). Trzecie miejsce zajeli kręglarze Liga Vector I (16 punktów i 3138 kręgli), a na czwartym miejscu kończyli goście z Rot Weiss II (9 punktów i 3042 kręgle).

Graliśmy w systemie meczowym FIQ (6 graczy i tryb sportowy 120 rzutów), a na najwyższe słowa uznania zasłużyli: Barbara Gandecka z LV II (591), Waldemar Wereszczyński z LV II (582) oraz Jacek Witczak (LV I) - 570. Wśród gości z Niemiec zabłysnęli: Gerhard Fischer (574) oraz Reiner Schurer (546).

Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynach Rot Weiss zagrali Klaus Barth (Prezydent Światowej Federacji Kręglarskiej FIQ WNBA NBC) oraz znany sędzia miedzynarodowy Dieter Tretter (który w Vectorze sędziował dawno temu mecz Ligi Mistrzów z Makpetrolem Skopje ;)).

Kręglarze z Niemiec pojechali do domu pełni pozytywnych wrażeń i na pewno ten czwórmecz się nie zakończył na jednym spotkaniu, tylko rywalizacja i towarzyskie spotkania będą trwały dalej. Do zobaczenia!

Źródło: ligavector.pl