Prezent na dzień ojca

Dzień Ojca, który jest obchodzony w Polsce 23 czerwca, to idealna okazja, by uczcić trud, jaki w nasze wychowanie włożyli ojcowie. Tata jest bowiem, obok matki, dla każdego z nas oparciem i drogowskazem pomocnym w trudnej i pełnej zakrętów drodze przez życie. W związku z tym, warto w ten wyjątkowy dzień w roku podarować Tacie choćby drobny upominek, by pokazać mu, jak wielka jest jego rola w życiu dziecka…

Jaki prezent jest idealny na dzień Ojca? Książka!

Wybór prezentu dla Taty zazwyczaj nie jest niczym łatwym i powinien być poprzedzony długim namysłem. Przede wszystkim, prezent nie bowiem być tandetny i wyświechtany – nikt chyba nie uważa, że skarpety i krawat to dobry sposób na okazanie wdzięczności ukochanemu rodzicowi? Nie chcemy przecież zawieść Taty w dzień jego święta.

To, jaki prezent wybrać, powinno zależeć przede wszystkim od osobowości Taty oraz jego zainteresowań i pasji. A tych ostatnich jest tak wiele, jak wielu jest ludzi. Niezależnie jednak od tego, czy Tata jest zapalonym sportowcem, podróżnikiem, ekonomistą, znawcą wytrawnych win i zegarków czy miłośnikiem polityki – jest pomysł, który może okazać się świetnym rozwiązaniem i zadowolić niemal każdego Tatę. Jest to książka. Dobrze wybrana literatura pozwala odprężyć się i zatopić w inny, niecodzienny świat tak daleki od szarej, monotonnej codzienności.

Ciekawe propozycje literackie

W ostatnich latach na rynku wydawniczym pojawiło się wiele książek, którą mogą zainteresować każdego Tatę. Jeśli ojciec lubuje się w mrocznych, kryminalnych historiach, być może warto zastanowić się nad wyborem czegoś z obfitej twórczości Remigiusza Mroza (seria o Joannie Chyłce, “Szepty spoza nicości”, “Głosy z zaświatów”) albo klasyką amerykańskiej literatury (“Raport pelikana” J. Grishama).

Ale literatura kryminalna to nie jedyne dostępne rozwiązanie – ciekawym pomysłem mogą okazać się powieści historyczne, jak np. wybitne “Imię Róży” U. Eco czy “Trylogia” sienkiewiczowska. Dzieła te pozwolą przenieść się w miniony świat i przynajmniej na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Z kolei miłośnicy fantastyki powinni sięgnąć po twórczość S. Kinga (“Później”, “Outsider”) czy sagę o wiedźminie A. Sapkowskiego.

Co więcej, książka jako prezent na Dzień Ojca ze strony www.taniaksiazka.pl może okazać się dobrym rozwiązaniem nawet wówczas, gdy nasz Tata nie jest zapalonym czytelnikiem. Zakup interesującej, ciekawie napisanej książki może być przecież świetną okazją, by zapoznać rodzica z fascynującym światem literatury.